Kıymeti bilinmeyen saklı cennet!

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı Saklı Cennet olarak anılan fakat bir türlü hak ettiği hizmeti görmeyen Halfeti ilçemizin halkını mağdur eden 2 temel sorunu gündeme taşıdı....

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Her hafta Cuma günü saat 11.11'de Şanlıurfa'nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, bu hafta ise Saklı Cennet olarak anılan fakat bir türlü hak ettiği hizmeti görmeyen Halfeti ilçemizin halkını mağdur eden 2 temel sorunu ve bu sorunlara karşı çözüm önerilerini ele alındı.

Konuyla ilgili konuşan HÜDA PAR Halfeti Belediye Başkan Adayı Sait Esen "HÜDA PAR olarak bu hafta karagülleri ile meşhur olan ama gerekli hizmeti alamayan Halfeti ilçemizin 2 temel sorununu gündeme getireceğiz " dedi.

 

OTOBANDAN HALFETİ'YE BAĞLANTI YOLU YOK!

Esen "Şu an Birecik otoban bağlantı yolundayız. Otobandan Halfeti'ye bağlantı yolu olmaması 60.000 nüfusa sahip Halfeti halkımıza yapılan büyük bir haksızlıktır bu durum." 

 

BU HEM ZAMAN HEM DE YAKIT KAYBI DEMEKTİR

Esen "Otobandan Halfeti'ye bağlantı yolu olmadığından dolayı gördüğünüz gibi Halfeti halkımız Birecik otoban bağlantı yolunu kullanmak zorunda kalıyor. Yani 15 km fazladan yol yaparak ancak Halfeti'ye ulaşılabiliyor. Bu da hem zaman hem de yakıt kaybı demektir" dedi. 

Esen "Şu anda gördüğünüz gibi otobanın üzerinde Halfeti'ye giden köprünün üzerindeyiz. Çözüm olarak bu köprünün ya sağından ya da solundan bir bağlantı yolu verilirse sorun ortadan kalkmış olur" diyerek çözümün ne kadar basit olduğunun altını çizdi.

 

SIK SIK ELEKTRİK KESİNTİLERİNDEN MAKİNELERİMİZ, ALETLERİMİZ ZARAR GÖRMEKTEDİR

Sık sık elektrik kesintilerinden mağdur olan esnaf "İlçemizin en başlıca sorunlardan bir tanesi elektrik kesintileridir. Sürekli elektrikler kesildiğinden dolayı kullanmış olduğumuz makinelerimiz, aletlerimiz zarar görmektedir. Üretimimiz aksamaktadır. Bundan dolayı bayağı bir mağduruz" dedi.

Başka bir mağdur esnaf "Üretim yapıyoruz. Elektrik konusunda sürekli sıkıntı yaşıyoruz. Aynı zamanda elektriklerin sık sık gidip gelmesinden dolayı cihazlarımız çok kötü şekilde zarar görüyor" dedi.

 

SABAH İŞ YERİMİZE GELDİĞİMİZDE İŞ YERİMİZİ (KEPENKLERİMİZİ) AÇAMIYORUZ!

Mağdur olan başka bir esnaf ise şunları söyledi "Bir esnafım burada. Sık sık elektriklerimiz kesildiğinden dolayı sabah iş yerimize geldiğimizde iş yerimizi (kepenklerimizi) açamıyoruz. Saatlerce bekliyoruz. Akşam evimize gideceğiz, kepeklerimizi kapatamıyoruz. Bu konuda yetkililerden bizim bu sesimizi duymalarını ve bu işe bir çözüm bulmalarını istiyoruz."

 

İLÇEMİZİN BİR DİĞER SORUNU İSE 'ELEKTRİK KESİNTİLERİ'

Esen "İlçemizin bir diğer sorunu ise 'Elektrik'. Halfeti ilçemizin elektriği Bilecik'ten gelmektedir. Buna bağlı olarak Birecik'te elektrikle ilgili yaşanabilen herhangi bir sorundan dolayı Halfeti ilçemizde etkilenmektedir maalesef. Hâlbuki Halfeti ilçemize has bağımsız bir elektrik hattı oluşur ise bu sıkıntı ortadan kalkmış olacaktır" dedi.

 

HALFETİ'NİN BU SORUNLARININ TEMEL SEBEBİ İLÇE DEĞİL DE KÖY MUAMELESİ GÖRMESİNDENDİR

Son olarak Esen "Bu iki sorundan anlaşıldı üzere; Halfeti ilçemizin 60.000 nüfusa sahip olmasına rağmen Şanlıurfa'ya bağlı bir ilçe değil de Birecik'e bağlı bir köy muamelesi görmesindendir. Takdiri halkımıza bırakıyoruz" diyerek Halfeti'nin bu kadar sorun yaşamasının altındaki sebeplerden birinin altını çizerek takdiri Halfeti halkına bıraktı.

Kıymeti bilinmeyen saklı cennet!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

0 Yorum